Hayat ve Ferdi Kaza Sigortaları

Hayat ve Ferdi Kaza Sigortaları

Hayat ve Ferdi Kaza Sigortaları

Aktif iş hayatımız içerisinde başımıza gelebilecek kaza yada hastalık sonucu maluliyet ve / veya vefat durumunda sizleri yada bakmakla yükümlü olduğumuz kişilerin hayat standartlarını korumayı sağlar.


Hayat ve Ferdi Kaza Sigortaları

Hizmet Talep Formu

Aşağıda yer alan hizmet talep formunu doldurmanız halinde hızlıca teklif alabilirsiniz.

Furkan YEŞİLIRMAK
  • Furkan YEŞİLIRMAK

  • Oto Kaza Sigortaları Uzmanı

0 535 252 42 35

Vergi Avantajı 

Ücretli Çalışanlar

Ücretli çalışansanız; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınızın birikimli hayat sigortası poliçeleri için ödediğiniz primlerin %50'sini vergi indiriminde kullanabilirsiniz. Ölüm, kaza, sağlık, hastalık, sakatlık, işsizlik, analık, doğum ve eğitim gibi diğer hayat sigortası poliçeleri için ise ödediğiniz primlerinin tamamını aylık brüt ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanmanız mümkün.

Serbest Meslek Sahibi

Serbest meslek sahibiyseniz; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınızın birikimli hayat sigortası poliçeleri için ödediğiniz primlerin %50'sini vergi indiriminde kullanabilirsiniz. Ölüm, kaza, sağlık, hastalık, sakatlık, işsizlik, analık, doğum ve eğitim gibi diğer hayat sigortası poliçeleri için ise ödediğiniz primlerin tamamını yıllık beyan edilen gelirin %15'ini ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz. Mükellefin eş ve çocuklarının ayrı beyanname vermeleri halinde, eş ve çocuklar adına ödenen prim ve katkı payları öncelikle kendi gelirlerinden indirilecektir.

 

Hayat Sigortası Çeşitleri

Hayat sigortası sözleşmelerini dört ana grupta sınıflandırmak mümkündür.

1. Ölme Koşuluna Bağlı Hayat Sigortaları

2. Yaşama (Hayatta Kalma) Koşuluna Bağlı Hayat Sigortaları

3. Karma Hayat Sigortaları

4. Birikimli (Yatırım Bileşenli) Hayat Sigortaları

Bazı

Referanslarımız

Memnun müşteriler portfolyomuza her geçen gün yenisini eklemenin mutluluk ve gururuyla aşağıda sizlere bazı referans kurumları paylaşıyoruz.

WhatsappWhatsapp